SZUKAJ

Zapowietrzenie się masy na paznokciach

Zapowietrzenie się masy na paznokciach

Witajcie kochane!

Najczęściej zadawanymi przez Was pytaniami, które czytamy na naszych Social Mediach są te związane z właściwym przygotowaniem płytki paznokcia i zapowietrzeniem się masy na paznokciach. 

Postanowiliśmy zebrać w jednym miejscu najważniejsze informacje i rozwiać wszystkie Wasze wątpliwości. Jeżeli jesteście ciekawe, co do tej pory robiłyście źle i skąd te niechciane “pęcherzyki”, zapraszamy na wpis!

Zapowietrzenie się masy żelowejto nic innego jak pęcherzyki powietrza, które dostały się pod żel. Powodów takiej sytuacji może być wiele, jednak najczęstszym z nich jest złe przygotowanie płytki paznokcia przed położeniem żelu czy flexygelu.

Poniżej podajemy kilka wskazówek jak temu zapobiec. Mamy nadzieję, że po zapoznaniu się z nimi problem z zapowietrzeniem płytki paznokcia nigdy nie będzie Was dotyczył!

– Odsunięcie skórek to podstawa! Jeśli istnieje taka potrzeba, nie bój się je wycinać! Wiele z Was obawia się wycinania skórek i traktuje to jako smutny obowiązek. Gwarantujemy Ci, że z naszymi cążkami czynność ta stanie się przyjemnością. Cążki możesz zakupić w naszym sklepie. Uważaj jednak, żeby nie uszkodzić wału paznokciowego. Jeżeli podczas tej czynności pojawi się krew, pamiętaj o prawidłowym czyszczeniu płytki paznokcia!

– Nie zapomnij o zmatowieniu paznokcia. I nie mamy tu na myśli mocnego piłowania, które mogłoby uszkodzić płytkę. Wystarczy zmatowić go blokiem polerskim, który możesz zakupić na naszej stronie.

Uważaj jednak, żeby nie przepiłować płytki, ponieważ możesz odczuć dyskomfort podczas dalszej stylizacji. Zniszczona płytka może również wpłynąć na wytrzymałość Twojego manicure.

– Po wykonaniu tych dwóch niezbędnych kroków możemy zacząć wykonywanie paznokci. 

Na odtłuszczone paznokcie Cleanerem nakładamy primer, (w naszym przypadku pro bond, który dokładniej odtłuści płytkę. Czekamy chwilkę aż produkt wyschnie i nakładamy cienką warstwę bazy Miracle Base przeznaczonej do pracy z Flexygelem. Po utwardzeniu jej w lampie 30s, możemy przejśc do nakładania żelu.

– Przy metodzie Flexygelu należy pamiętać, że do jego rozprowadzania na paznokciu używamy Slip Liquidu

Produkt ten jest dedykowany specjalnie pod Flexygel. Używając go mamy pewność, że nie uszkodzi go w żaden sposób co może mieć miejsce jeśli użyjemy zwykłego Cleanera.

Tutaj ważnym czynnikiem jest ilość Flexygelu, którą rozprowadzamy. Jeśli damy go za dużo, może on rozlać nam Flexygel na skórki i wtedy ciężej będzie nam je oczyścić z nadmiaru produktu. Poza tym, zmieni jego konsystencję co może skutkować spływaniem Flexygelu z płytki paznokcia.

Na koniec pamiętajmy o czasie utwardzania żelu/Flexygelu. Zawsze lepiej dłużej potrzymać paznokcie dla pewności w lampie niż krócej.

 

Flexygel, czas utwardzania poszczególnych kolorów: 

Milky– 30 sek

Cover Beige– 60 sek

Rose– 60 sek

White120 sek.

Zależy to jednak od ilości produktu jaką nałożymy na paznokieć. Rekomendujemy jednak utwardzanie cieńszych warstw.

Mamy nadzieję, że po tym artykule nie będziecie mieć już żadnych problemów z zapowietrzonymi paznokciami. Ważne jest wypracowanie sobie techniki pracy z każdym produktem.

Jeżeli macie jeszcze jakieś pytania, wątpliwości piszcie – postaramy się Wam pomóc. Wierzymy jednak, że nasz artykuł okazał się przydatny i już wkrótce zaskoczycie nas swoimi pięknymi, przedłużonymi paznokciami.

 

Do zobaczenia!!!

Zobacz Również

Twój Komentarz