SZUKAJ

Różnica a korekta – FlexyGel

Różnica a korekta – FlexyGel

Paznokcie rosną przeciętnie 3 mm na tydzień. Dokładnie o taką długość przesuwa się nałożony na nie wcześniej materiał, żel UV czy akryl.

Poniżej wyjaśniamy Wam czym różnią się poszczególne metody od siebie.

KOREKTĘ paznokci zalecamy wykonać najpóźniej 2-3 tygodnie od ich zrobienia. Oczywiście jest to sprawa indywidualna, zależna od tego, jak szybko rosną nam paznokcie. Jeśli zrobimy to zbyt późno, nasz paznokieć naturalny może tego nie przetrwać, gdyż linia stresu będzie przechodzić wtedy w innym miejscu. Paznokieć może być również tak zapowietrzony / zniszczony, że potrzebna będzie jego zupełna odnowa.

Przy korekcie uzupełniamy lukę między paznokciem żelowym a masą żelową czyli tzw. odrost. Nie usuwamy wtedy zbyt dużo masy, by paznokcie nie straciły prawidłowej formy. Piłujemy uskoki, nierówności (najlepiej blokiem polerskim o mniejszej ziarnistości 180/180, 180/240).

Delikatnie skracamy wolny brzeg paznokcia. Po czym odpylamy i odtłuszczamy je. Nakładamy bazę na całą długość paznokcia i malujemy na ten sam kolor lub ciemniejszy od poprzedniego, aby go ładnie zakrył. Kolejnym krokiem jest nabłyszczanie. Korekta paznokcia jest najszybsza, ale gdy jest ona zapowietrzony, to raczej nie wytrzyma w takiej formie zbyt długo.

UZUPEŁNIENIE wiąże się z usunięciem całego koloru z paznokcia, by sprawdzić czy nie ma zapowietrzeń między płytką naturalną, a masą żelową. Jeśli tak się stało, to usuwamy materiał całkowicie i dokładnie. Następnie matowimy płytkę i skracamydo pożądanej długości paznokieć. Tam gdzie nie ma żelu, nakładamy primer i czekamy aż wyschnie. Tam gdzie nie ma żelu, nakładamy primer i czekamy aż wyschnie. Aplikujemy bazę, utwardzamy ją, po czym budujemy paznokieć, nadając mu odpowiedni kształt. Nakładamy kolor, zdobienie, top i mamy gotową nową stylizację. Odnowa jest bardziej czasochłonna od korekty. Mamy jednak 100% pewności, że z paznokciami nic się nie stanie.

ZAŁOŻENIE nowych paznokci polega na ściągnięciu całej masy żelowej z paznokcia razem z tipsem. Następnie zaczynamy wykonywanie paznokci od początku.

Zobacz Również

Twój Komentarz